Mirosław Kalinin – nauczyciel Zespołu Szkól Mechanizacji Rolnictwa w Radomiu – Wacynie, uwierzył w hasło: „ nie siedź, nie czekaj, weź własny los w swoje ręce”.

Od października 1990 roku jednoosobowa firma „TelPra” w oparciu o zgłoszenia telefoniczne zaczęła naprawiać sprzęt AGD. Na bazie tej powstała firma DOM SERWIS P.H.U. Mirosław Kalinin, która w 1994 roku przenosi się do siedziby przy ulicy Bolesława Chrobrego 54, gdzie prowadzi sprzedaż akcesoriów, części zamiennych i wykonuje naprawy zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego. W 1998 roku przejmuje serwis centralny ELEKTRIM i tworzy własną ogólnopolską sieć serwisową. W 1999 roku powstaje studio kuchenne, “DOM SERWIS” zajmuje się montażem i konserwacją urządzeń pralniczych oraz prowadzi sprzedaż i serwis urządzeń gastronomicznych. Na zlecenia firmy FRIGO montuje komory chłodnicze na stacjach paliw. Firma Whirlpool Polska nadała nam tytuł „Solidny Serwis 2001”. W styczniu 2003 roku został otwarty oddział w Kielcach. Od kwietnia 2003 do 2006 na zlecenie firmy SAECO prowadzimy krajową sieć serwisową klimatyzacji.

W roku 2006 dochodzę do wniosku, że sukces mojej firmy leży wyłącznie w wąskiej i głębokiej specjalizacji. Odchodzę od szerokiego serwisowania urządzeń AGD, następuje radykalna zmiana zakresu działalności. Wynikiem jest założenie Grupy www.wszystkodokawy.pl specjalizującej się w obsłudze ekspresów ciśnieniowych, kawy i akcesoriów do jej parzenia. Podpisana zostaje umowa partnerska z działem klimatyzacji SAMSUNG na obsługę krajowa części zamiennych i wsparcia technicznego w oparciu o zaplecze techniczno-magazynowe, Jedlińsk Kępiny 12D (przy trasie S7).

W roku ubiegłym po raz drugi zostałem powołany na 5 letnia kadencje przewodniczącego komisji egzaminacyjnych elektromechaniki i chłodnictwa Izby Rzemieślniczej w Radomiu, przyznających tytuł czeladnika i mistrza w zawodzie.

Moja ambicją i moich pracowników jest prowadzenie firmy na maksymalnie wysokim poziomie. Szczególny nacisk kładziemy na profesjonalną obsługę i wsparcie serwisów klimatyzacji marki Samsung.

Zobacz stronę prywatną: www.kalinin.pl

Historia firmy Dom Serwis P.H.U. Mirosław Kalinin

Pierwsze logo graficzne firmy:

Pan Mirosław jako osoba aktywnie uczestnicząca i oferująca pomoc w organizowaniu dojazdów dla mieszkańców miasta Radom dla Referendum o członkostwo Państwa polskiego w ramach wstąpienia do Unii Europejskiej

Kilka zdjęć z dawnej siedziby firmy Dom Serwis, która mieściła się przy ul. Bolesława Chrobrego 54 w Radomiu