Zasada działania

Ozon, tritlen (O3) - jedna z odmian alotropowych tlenu. Ozon jest niebieskim gazem, cięższym od powietrza. W stanie wolnym występuje w atmosferze, powstaje w wyniku rozpadu cząsteczek O2 pod wpływem światła i dalszego łączenia się ich, wg równań:

O2 --> hv 2O.
O2 + O. --> O3


W atmosferze spełnia funkcję filtra pochłaniającego promieniowanie ultrafioletowe, które emitowane jest przez Słońce. Pochłanianie to polega na reakcji rozszczepienia cząsteczki ozonu na tlen i rodnik tlenowy, która jest odwróceniem reakcji syntezy ozonu.

Jest gazem trującym dla ludzi, zwierząt i roślin !!!

Zastosowanie
Ozonator znajduje szerokie zastosowanie w hotelach. restauracjach i dużych sklepach. Szybko i skutecznie usuwa pozostałości dymu tytoniowego, wyziewów kuchennych czy innych nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń bankietowych lub sal konferencyjnych. Neutralizuje wyziewy z pomieszczeń składowania śmieci czy zapachy farb po przeprowadzonym remoncie. Cykl pracy odświeżania powietrza jest w pełni zautomatyzowany i kończy się deaktywacją wyprodukowanego ozonu. Duża wydajność urządzenia do 12 000 mg/h produkowanego ozonu pozwala szybko obsłużyć duże pomieszczenia. Wykorzystywany jest przez profesjonalne firmy usuwające szkody po pożarach i zalaniach. Znakomicie neutralizuje odór spalenizny, pleśni i inne nieprzyjemne zapachy. Usuwa bakterie oraz zarodniki grzybów i pleśni.

Sposób użycia

Ozonator jest uruchamiany automatycznie, po wprowadzeniu przez operatora parametrów procesu ozonowania. Wprowadza się następujące dane:

  • wielkość pomieszczenia

  • czasu trwania procesu ozonowania (od 15 minut do 50 godzin)

  • wydajności generatora ozonu (do 12000 mg/h do skutecznego usuwania zapachu spalenizny w pomieszczeniach dotkniętych pożarem)

  • czas trwania procesu deaktywacji ozonu

Rozpoczęcie i zakończone procesu ozonowania jest sygnalizowane sygnałem dźwiękowym. Deaktywacja usuwa z pomieszczenia pozostałości ozonu pozwalając udostępnić pomieszczenie użytkownikom natychmiast po zakończeniu procesu oczyszczania powietrza.

 

Środki ostrożności.
Ozon niekorzystnie wpływa na rośliny doniczkowe i kwiaty, przedmioty wykonane z gumy jak przewody elektryczne, dzieła sztuki powodując ich odbarwienie.
W urządzeniu do produkcji ozonu wykorzystano opatentowaną, amerykańską technologię podwójnej dielektrycznej bariery wyładowań, osiągając w pewnych warunkach wydajność 12000 mg/godz. ozonu. Generator ozonu w swojej klasie jest liderem na światowym rynku. Jest mobilnym urządzeniem o dużej wydajności. Głównie wykorzystywany jest przez profesjonalne firmy zajmujących się usuwaniem szkód spowodowanych przez pożar czy powódź. Doskonale oczyszcza powietrze eliminują wszelkiego rodzaju niepożądane zapachy, odór, pleśnie, grzyby i bakterie. Taki poziomu ozonu jest dobrany specjalnie do usuwania szkód w budynkach po pożarach, gdzie do usunięcia zapachu spalenizny potrzebna jest duża koncentracja ozonu. zarówno cykl aktywacji jak i w pełni zautomatyzowanej dezaktywacji. Dezaktywacja bardzo szybko oczyszcza pomieszczenia z ozonu, po zakończeniu cyklu ozonowania, minimalizując czas potrzebny na przewietrzanie pomieszczeń po tradycyjnym ozonowaniu. Posiada certyfikaty  EMC oraz EC

 

Inne możliwości zastosowania urządzenia
W hotelach i restauracjach do usuwania niepożądanych zapachów pozostałych po bankietach np. po paleniu papierosów, w pomieszczeniach gdzie składuje się śmieci, po różnego rodzaju remontach i pracach malarskich. Stosowany również w usuwaniu zarodników grzybów i pleśni.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2006 - 2019 dla DOM SERWIS
Licznik: 1674