Mirosław Kalinin - nauczyciel Zespołu Szkól Mechanizacji Rolnictwa w Radomiu - Wacynie, uwierzył w hasło: „nie siedź, nie czekaj, weź własny los w swoje ręce”.

Od października 1990 roku jednoosobowa firma „TelPra" w oparciu o zgłoszenia telefoniczne zaczęła naprawiać pralki automatyczne. Na bazie tej powstało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe DOM SERWIS, które od lutego 1992 roku rozszerza zakres usług, a w 1994 roku przenosi się do siedziby przy ulicy Chrobrego 54, gdzie prowadzi sprzedaż akcesoriów, części zamiennych i wykonuje naprawy zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego. W 1998 roku przejmuje serwis centralny ELEKTRIM i tworzy własną ogólnopolską sieć serwisową. W sieci tej obsługiwane są : kuchnie mikrofalowe, kombiwary, klimatyzatory, wentylatory, odkurzacze, żelazka itp. W 1999 roku powstaje studio kuchenne, gdzie eksponowany jest sprząt do zabudowy. Firma zajmuje sią montażem i konserwacją urządzeń pralniczych, prowadzi sprzedaż i serwis urządzeń gastronomicznych KROMET i innych. Na zlecenia firmy FRIGO montuje komory chłodnicze na stacjach paliw. Firma Whirlpool Polska nadała nam tytuł „Solidny Serwis 2001”. W styczniu 2003 roku został otwarty oddział DOM SERWIS w Kielcach oraz w Ostrowcu Świętokrzyskim, Jędrzejowie i Opocznie. Od kwietnia 2003 do 2006 roku prowadzimy krajową sieć serwisową klimatyzacji SAECO.

 W roku 2006 dochodzą do wniosku, ze sukces mojej firmy leży wyłącznie w wąskiej i głębokiej specjalizacji. Odchodzę od szerokiego serwisowania urządzeń AGD, następuje radykalna zmiana zakresu działalności. Wynikiem jest założenie grupy www.wszystkodokawy.pl specjalizującej się w obsłudze ekspresów ciśnieniowych, kawy i akcesoriów do jej parzenia. Podpisana zostaje umowa partnerska z działem Klimatyzacji SAMSUNG na obsługą krajowa cząści zamiennych i wsparcia technicznego w oparciu o zaplecze techniczno-magazynowe, Jedlińsk Kąpiny 12D (przy trasie S7).

 W roku ubiegłym po raz drugi zostałem powołany na 5 letnia kadencje przewodniczącego komisji egzaminacyjnych elektromechaniki i chłodnictwa Izby Rzemieślniczej w Radomiu, przyznających tytuł czeladnika i mistrza w zawodzie.

Moja ambicją i moich pracowników jest prowadzenie firmy na maksymalnie wysokim poziomie. Szczególny nacisk kładziemy na profesjonalną obsługę i wsparcie serwisów klimatyzacji marki Samsung.

Zobacz stroną prywatną: www.kalinin.pl.

Zobacz galerią mojej firmy: GALERIA

Wprowadzenie do klimatyzacji - publikacja cz.1

Wprowadzenie do klimatyzacji - publikacja cz.2

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2006 - 2019 dla DOM SERWIS
Licznik: 1675